Rhovanion

Začiatkom tretieho veku bol Rhovanion husto zasídlená oblasť. Avšak po Veľkom More v roku 1636 Tretieho veku, kedy zahynula viac ako polovica obyvateľov Rhovanionu bola krajina natoľko oslabená, že nezvládli nápor nájazdníkov z východu, z oblasti Rhun a obyvatelia boli roku 1851 zotročení. Trvalo takmer päť desaťročí, kým sa podarilo rhovanionskému ľudu vzbúriť a s podporou vojsk z Gondoru vyhnať nájazdníkov z Rhunu z ich krajiny. Mnohí obyvatelia však stále cítili hrozbu z východu a tak sa rozhodli opustiť svoju vlasť. Niektorí odišli do Gondoru, kde ich vítali ako vzdialených príbuzných. Po založení mesta Erebor o niekoľko desaťročí niektorí Rhovaniončania odišli do miest Dale a Esgaroth.

Okolo roku 2460 sa začala šíriť temnota z južnej časti Mirkwoodu. Zem sa stala nebezpečnou, v lese sa pohybovali temné bytosti a tak aj väčšina zvyšných obyvateľov Rhovanionu odišla hľadať nový domov inde. O päťdesiat rokov neskôr po útoku východných nájazdníkov zo zeme Rhun zaniklo kráľovstvo Rhovanion úplne. V uprchlíkoch však tlie silná túžba túto raz silnú zem získať späť.


Kostýmy

Po mnohých rokoch žitia v meste Dale si potomkovia obyvateľov kráľovstva Rhovanion zvykli nosiť oblečenie ako miestni.

Oblečenie je podobné štýlu obliekania v severnej až severo-východnej Európe t.j. Rusko, Fínsko, Pobaltie. Vhodné sú napr. kožušinové prvky. Veľmi vítaní sú v jednotke tiež trpaslíci.