Príbeh

 

Píše sa rok 3019 tretieho veku. Po bitke o Helmov žľab sa chýry o víťazstve Rohanu nad Sarumanovou armádou šíria rýchlosťou blesku. Povráva sa však, že ešte väčšia bitka Stredozem čaká. Preto sa bojaschopní muži Rohanu vybrali do údolia Harrowdale, kde sa začali zhlukovať jednotlivé oddiely, ešte kým príde kráľ so svojim vojskom z Helmovho žľabu.

 

Jednu menšiu rohanskú jednotku však cestou do Harrowdale prepadla skupina Dunlandských divochov, ktorí odmietli napriek porážke sklopiť meče. Prisahali predsa ešte predtým Sarumanovi, že zaňho budú bojovať a ich česť im káže pomstiť krvou jeho porážku, nehovoriac o mnohých generáciách bojov proti uzurpátorom ich územia.

 

Rohančanov svojim útokom zaskočili a časť z nich už pri prvom útoku padla. Zvyšní sa vybrali na ústup do blízkych lesov, dúfajúc, že narazia na Dúnedainských Hraničiarov, ktorí sa vraj v tejto oblasti vyskytujú a ktorí by im mohli poskytnúť pomocnú ruku. V lesoch sa však pohybujú aj záhadní vojaci z Juhu, Čierni Númenorejci, o ktorých nikto nič nevie.