Životy a Výstroj

 
Všetci hraničiari, vrátane veliteľa, felčiara či stopára majú 1 život, hrá sa šatrh! Všetci sme na tom rovnako, bonus za zbroj +1 zásah tam, kde vás kryje. Ťažkú zbroj nenoste, krúžkova nech vás ani nenapadne :).  Každá samostatná časť zbroje má vlastný život t.z. nátepníky, prešívanica, náholenníky, kožené ramená. 
Účelom je vystrojiť sa čo najľahšie ale zároveň nezabúdať, že hory sú chladné a rana mečom po holej koži značne bolí. 
 
Výstroj
Plášť, deka či dve, čutora, vak s jedlom (sušené mäso,...), trochu zlata a doklady by pre začiatok mohli stačiť. Takto sme fungovali na poslednej výprave.
Uvidíme, čím nás prekvapia temné hory tentokrát. Obuv si môžete vziať historickú, ale vzhľadom na charakter terénu v tomto prípade musíme uprednostniť skôr vibramy. Budeme pravdaže radi, keď si ich zamaskujete. Je na vás, na čo si trúfate, zodpovední sme každý sám za seba.
 
Zbroj
Na mieste, kde sa nachádza zbroj, majú hráči bonus +1 zásah. Každá časť zbroje dáva pritom bonus samostatne - pokiaľ teda máte nátepníky a prešívanicu, každá časť vydrží práve 1 zásah. Rukávy na prešívanici sa pritom berú ako samostatné časti zbroje. Môže sa teda stať, že na mieste, kde máte nátepník a pod ním prešívanicu, budete mať +2 zásahy. Na druhej strane, priamy zásah do rukáva (mimo inú zbroj ktorú na ňom máte) ho ničí celý, teda aj pod prípadným náramenníkom či nátepníkom.

Veríme vo vaše hraničiarske cítenie, berte si na seba, čo uznáte za vhodné. Môžete ísť skutočne naľahko - úplne bez zbroje - ale neodporúčame to. Rukavice, nátepníky, nákrčníky, kožené ramená určite v bojovej vrave oceníte.  
 
Kostým
Každopádne nenoste žiadné highfantasy a metalové výmysly.
Kostým samotný nie je vyrobený z materiálov v ostrých, svietivých farbách. Najlepšie je nevzorovaná, hrubo tkaná látka v prírodných farbách. Nevedieme living fantasy políciu, materiál zbroje môže byť aj moderný (linoleum atď.), ak je použitý s dostatočným umeleckým vkusom. 
Kostým musí zodpovedať téme akcie a v rámci možností vami zvolenej strane, tak, ako je to uvedené v kapitole PRÍBEH
Váš úbor je vybavením hraničiara (vojaka). Dámy nechajú doma dlhé sukne, korzety a krásne šaty a oblečú sa ako muži. 
 
 
Pre inšpiráciu obrázky ithilienských hraničiarov z LOTR.